کواکبیان در تذکر شفاهی: «ظریف» نباید جلسه علنی را ترک می‌کرد

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در پایان جلسه نوبت عصر روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی،گفت: به ترامپ نامتعادل می‌گویم که تحریم‌هایی که علیه کارگران ساختمانی کردید، توهم فشار حداکثری است که راه به جایی نمی‌برد.
وی تأکید کرد: قبول دارم ظریف نباید جلسه علنی را ترک می‌کرد اما چرا سؤال بنده از وزیر کشور در دستور کار مجلس قرار داده نمی‌شود؟
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام باید هر چه سریعتر لوایح CFT و پالرمو را تصویب کند، مجلس و دولت این دو لایحه را تصویب کرده‌اند؛ آمریکا ما را تحریم کرده است، نباید موجب قفل شدن اقتصاد شویم.
کواکبیان افرود: اعضای مجمع تشخیص مصلحت هم اگر موافق شفافیت هستند، آرای خود را به صورت شفاف در مورد این دو لایحه اعلام کنند و مسئولیت وضعیت اقتصادی کشور را بپذیرند.
وی همچنین از وزیر کشور خواست در مورد عدم واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و همچنین توهین به قومیت‌ها در مسابقه ورزشی پاسخگو باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس در تذکری به وزیر ارشاد گفت: یا مجوز ندهید یا اگر مجوز می‌دهید، پایش بایستید؛ خانه پدری توسط دادستانی توقیف شده است.